Dėl prastų oro sąlygų ūkininkai prognozuoja kur kas prastesnį grūdų derlių. Tad nereikėtų nustebti, kad parduotuvių vitrinose išvysime didesnes kainas. Kadangi yra didelė tikimybė, jog vieni svarbiausių maisto produktų taps brangesni, Vyriausybė ieško sprendimų, kaip sustabdyti maisto bei paslaugų kainų augimą. Pasak Ministro Sauliaus Skvernelio, kontrolę atliekančios institucijos turėtų sekti rinka labai atidžiai.

Vyriausybė siekia neleisti kilti maisto ir paslaugų kainoms

Vienas šalies vadovų taip pat užsiminė, jog netrukus planuoja organizuoti keletą susitikimų, kurių pagrindinis tikslas ir bus problemų paslaugų sferoje sprendimas. Tikimasi rasti alternatyvų, kuriomis bus patenkinti tiek verslininkai, tiek žmonės, kurie susiduria su finansiniais sunkumais net ir perkant maisto produktus.

Kaip teigė pats Skvernelis, kaltė yra dėl verslininkų gobšumo. Kuomet pasitaiko proga pakelti kainas dėl brangesnių produktų, jie tuo iš karto pasinaudoja. Kita vertus, jeigu žaliavų kaina pinga, jie į tai nereaguoja.

Tai ne pirmas kartas, kuomet susidaro tokia situacija. Kainų svyravimas įprastai gula ant vartotojų pečių, kurie jau ir taip nepatenkinti savo pajamomis ir pinigais, kuriuos reikia išleisti prekėms bei paslaugoms. Šis godumas užkerta kelią visuomenei, kuri galėtų tinkamai funkcionuoti. O kontrolinės institucijos turėtų būti kur kas aktyvesnės.

Kaip visada, Vyriausybė sieks rasti kompromisą ir sutarti su verslo atstovais. Kitą vertus, jeigu dialogo užmegzti nepavyks, bus ieškoma kitų variantų apginti paprastų žmonių interesus.

Žiniasklaidoje pasirodantys pranešimai skelbia apie tai, kad sausros padariniai neigiamai paveiks derlių, ir dėl to kils grūdų kainos. Tiesa, šia informacija aklai pasitikėti neverta. Patys grūdų augintojai ir ministras mano, jog grūdai neįtakoja kainos produktuose tiek, kad ji turėtų ženkliai pakilti. Jeigu prekės ar paslaugos ir padidės, tai labai nežymiai.

Hodnocení kategorie 4.5
Vyriausybė siekia neleisti kilti maisto ir paslaugų kainoms: 4.2/5 nuo 230 balsai

Gaukite paskolą

Patikimos paskolos

5000
Paskolos suma 50 € - 5000 €
Palūkanos 24,65 %
Terminas 3 - 48 mėnesiai
10000
Paskolos suma 500 € - 10000 €
Palūkanos 49,8 %
Terminas 1 - 72 mėnesių
3000
Paskolos suma 50 € - 3000 €
Palūkanos 39 %
Terminas 2 - 48 mėn.
1000
Paskolos suma 50 € - 1000 €
Palūkanos 75 %
Terminas 14 dienų - 24 mėn.
750
Paskolos suma 50 € - 750 €
Palūkanos 0 %
Terminas 14 - 30 dienų