Siekdama gerinti demografinę padėti Lietuvoje, Vyriausybė nusprendė pritarti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektui, kuriuo siekiama skatinti jaunas šeimas įsigyti būstą regionuose. Imant paskolą bus subsidijuojama dalis sumos. Procentas priklausys nuo to, kiek šeima augina vaikų.

Valstybės pagalba jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį nuosavą būstą

Kadangi demografinė situacija Lietuvoje prastėja kiekvienais metais, buvo pats laikas imtis kažkokių permainų. Ši paskolos lengvata taip pat turėtų kovoti su emigracija bei gerinti situacija regionuose. Tiesa, nepaisant to, kad ši paskata turi tikrai daug pliusų, atsirado nuomonių, kurios tam prieštarauja. Pasak kai kurių žmonių, norint mažinti emigracija ar stiprinti regionus, jaunoms šeimoms reikia ne būsto, o darbo. Tai yra viena iš sudėtingiausių šalies problemų. Kadangi vis daugiau žmonių keliasi į didmiesčius, natūralu, jog atsiranda užburtas ratas kuriame kenčia mažesni miestai. Dėl žmonių skaičiaus išsilaikyti tam tikroms darbovietėms jau dabar yra pakankamai sudėtinga. O kur dar konkurencingo atlyginimo klausimas.

Kaip bebūtų, Saulius Skvernelis teigė, jog šis nutarimas atspindi Vyriausybė poziciją. Pasak Ministro Pirmininko, jaunos šeimos yra pats svarbiausias mūsų resursas, tad yra labai svarbu skatinti gimstamumą bei kaip įmanoma kitaip joms padėti. Vyriausybė savo planuose turi ir kitų priemonių kaip kovoti su opiausiomis šalies problemomis. Tiesa, iki jų įgyvendinimo dar reikia daug nuveikti.

Kaip galima tikėtis, paskolos lengvata turi tam tikrus rėmus. Į ją gali pretenduoti jaunos šeimos, kurių abu sutuoktiniai yra ne vyresni kaip 35 metų. Būstas turi būti įsigyjamas pirmą kartą, ir tai turi būti daroma tam tikroje teritorijoje, šiuo atveju – regionuose. Į subsidiją negali pretenduoti Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Druskininkų, Neringos, Traku ir Palangos miestų gyventojai. Šis sprendimas taip pat sulaukė kritikos.

Būsto vertė neturėtų viršyti 87 tūkstančių eurų. Subsidija skaičiuojama pagal tokią formulę:

  • Jaunos šeimos, neauginančios vaikų, gaus 15 procentų būsto kredito;
  • Jaunos šeimos, auginančios 1 vaiką, gaus 20 procentų būsto kredito;
  • Jaunos šeimos, auginančios 2 vaikus, gaus 25 procentų būsto kredito;
  • Jaunos šeimos, auginančios 3 ar daugiau vaikų gaus 30 procentų būsto kredito;

Pretenduoti gali ir tie, kurie ketina pirkti žemės sklypą bei statytis namą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciniame puslapyje nurodyta, kad 2018 metais tokią paramą gaus 115 šeimų. 2019 metais šis skaičius turėtų išaugti iki 590 šeimų.

Hodnocení kategorie 4.5
Valstybės pagalba jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį nuosavą būstą: 4.2/5 nuo 22 balsai

Gaukite paskolą