Po to kai paaiškėjo, jog interneto puslapyje www.globalfxm.com teikiamos paslaugos yra nelegalios, Lietuvos bankas nusprendė šį adresą blokuoti. Pranešime spaudai taip pat pažymėta, jog egzistuoja ir daugiau panašių puslapių. Kadangi Lietuvos gyventojai patiria nuostolius, būtina užkirsti kelią tokiems sandoriams.

Lietuvos bankas imasi priemonių kovai su nelegalias finansines paslaugas teikiančiomis įmonėmis

Pasak Lietuvos banko Priežiūros tarybos direktoriaus Vytauto Valvonio, nelegalių paslaugų internetu dydžiai ir patiriama žala augo pakankamai greitu tempu. Šias prekes ar paslaugas įprastai siūlo žmonės, kurie yra už ES ribų. Savaime suprantama, kad tokias įmones ar asmenis stabdyti yra pakankamai sudėtinga.

Lietuvos Parlamentas paskelbė įstatymų pokyčius, kuriais galima blokuoti interneto puslapius, kuriuose siūlomos finansinės paslaugos yra nelegalios. Tiesa, pirmiausia Lietuvos bankas turi sulaukti teismo leidimo, ir tik tada kreiptis į interneto tiekėjus.

Pasako Lietuvos banko turimų duomenų, per pirmuosius penkis 2018 metų mėnesius buvo prarasta beveik 700 tūkstančių eurų. O jeigu žiūrėtume laikotarpį nuo 2016 metų, nuostoliai siekia apie pusantro milijono eurų.

Dažniausiai pasitaikančios problemos atsiranda tada, kuomet žmonės tikisi išlošti investuodami į Forex ar panašaus tipo rinkas. Kriptovaliutos taip pat yra puikus pavyzdys. Kadangi egzistuoja tam tikras rizikos laipsnis, natūralu, kad neturintys patirties neapskaičiuoja savo galimybių ir nukenčia dėl neapdairumo. Prarastos sumos yra pačios įvairiausios. Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet netenkama visų turimų santaupų.

Žmonės, kurie pakimba ant šių pinklių įprastai sulaukia telefono skambučių ar elektroninių laiškų. Sukčiai, pasitelkdami savo patirtį, siūlo investuoti savo turimas lėšas, ar net pasiskolinti pinigų, kurie netrukus atsipirks.

Lietuvos bankas dar kartą primena, kad jeigu jūs sulaukiate panašaus skambučio ar žinutės, turėtumėte apie tai informuoti reikiamas instancijas. Be to, derėtų vengti bet kokių pasiūlymų, kurie jums žada greitus pinigus be jokios rizikos.

Hodnocení kategorie 4.5
Lietuvos bankas imasi priemonių kovai su nelegalias finansines paslaugas teikiančiomis įmonėmis: 4.2/5 nuo 5 balsai

Gaukite paskolą