Kas svarbu prieš pasirašant bet kokią paskolos sutartį?

Ar tikrai man reikia paskolos?

Prieš imdami paskolą, įsitikinkite, ar nėra kitų būdų gauti pinigų – sutaupyti ar pasiskolinti kitur. Net jeigu tai yra nenumatytai reikalingi pinigai, galbūt turite galimybę jų užsidirbti, kažko atsisakyti ir taip sutaupyti, sutarti su kreditoriais, kad palauktų ar atidėtų reikalingą mokėjimą? Jeigu visgi nusprendėte, jog paskola reikalinga, visuomet žinokite, kokią galutinę sumą privalėsite grąžinti skolintojui. Pvz., jeigu skolinama 500 eurų suma, o po nustatyto termino reikia grąžinti 950 eurų, ar neverta kitais būdais gauti reikalingą sumą, nei netekti dvigubos sumos vėliau.

Esate pilnai atsakingi už paimtą paskolą

Net ir mažiausia paskola yra atsakomybė ir didelis įsipareigojimas ją grąžinti. Už paskolos atidavimą esate atsakingi pats ir niekas kitas, tad būkite itin atidūs, kokios sąlygos nurodytos sutartyje. Vertinkite situaciją realistiškai. Jeigu per mėnesį jūsų pajamos yra 400 eurų, o paskolos grąžinama mėnesio suma yra 200 eurų, įvertinkite, kiek išlaidų patiriate per mėnesį ir ar galėsite grąžinti reikiamą sumą. Visas patiriamas išlaidas geriausia susirašyti ir tuomet įvertinti, kur galima „taupyti“. Jeigu matote, jog atliekamų pinigų nelieka, tuomet paskolos atiduoti taip pat nebus iš ko, o pasirašyta pareiga grąžinti paskolą – niekur nedings.

Atidžiai rinkitės skolintoją

Įvertinkite visas sąlygas – skolinimo sumą, metinę palūkanų normą, mėnesinę įmoką. Patarimas – pasitikrinkite, kokią sumą reiks grąžinti skolinantis tą patį kiekį pinigų skirtingose bendrovėse. Galutinė grąžinama suma apima visus mokesčius, tad įvertina ir skolinamą sumą, ir palūkanas, ir administracinius mokesčius.  Žinoma galutinė grąžinama suma padės lengviau apsispręsti ir pasirinkti palankiausias skolinimosi sąlygas. Tai patogu padaryti naudojantis pateikiamose įmonių skaičiuoklėse.

Nemokama paskola

Kai kurie kreditoriai savo pirmiems klientams siūlo nemokamą paskolą, t. y., skolinatės reikiamą sumą, pvz., 100 eurų ir papildomai priskaičiuojamas administracinis mokestis, pvz., 5 eurai. Vadinasi, bendra paskolos kaina yra 105 eurai. Beje, šios paskolos dažniausiai suteikiamos tik vieną kartą ir tik naujam įmonės klientui. Paprastai šioms paskoloms taikomas ir trumpesnis grąžinimo terminas, tad, vėlgi, reikia įvertinti ar per tą laiką atsiras pajamos, iš kurių bus galima paskolą grąžinti. Kiekviena vėluojama grąžinti diena smarkiai išbrangsta tiek dėl termino prailginimo mokesčio, tiek dėl priskaičiuojamų delspinigių.

Jeigu paskolą paėmėte neapgalvoję

Sudarytą sutartį (nenurodant priežasčių) galima nutraukti per 14 kalendorinių dienų nuo sutarties sudarymo dienos. Tačiau tokiu atveju turite grąžinti visą paskolos sumą ir iki tos dienos susikaupusias palūkanas. Paprastai šis grąžinimo terminas ne ilgesnis nei 30 kalendorinių dienų.

Hodnocení kategorie 4.5
Kas svarbu prieš pasirašant bet kokią paskolos sutartį?: 4.2/5 nuo 22 balsai

Gaukite paskolą

Patikimos paskolos

20000000
Paskolos suma 50000 € - 20000000 €
Palūkanos 7 %
Terminas 1 - 60 mėnesiai
150000
Paskolos suma 1000 € - 150000 €
Palūkanos 12 %
Terminas 3 mėn. - 20 metų
10000
Paskolos suma 500 € - 10000 €
Palūkanos 49,8 %
Terminas 1 - 72 mėnesių
10000
Paskolos suma 300 € - 10000 €
Palūkanos 7 %
Terminas 3 - 60 mėn.
100000
Paskolos suma 1000 € - 100000 €
Palūkanos 3 %
Terminas 12 - 120 mėn.