Greitųjų paskolų internetines platformas pirmiausia pasiūlė ne bankai, o įmonės, kurios veikia kaip tarpininkai, paimdamos mokestį už tai, kad suderina skolintojų ir skolinančiųjų poreikius atitinkančias paslaugas ir siūlo daugelį paskolų tiekėjų, kuriuos klientas gali palyginti. Tokiu būdu nauji paskolų tiekėjai, t. y., įmonės, kurios neturi kliento indėlių, tapo rimtu konkurentu bankams.

Greitųjų paskolų tendencijos Lietuvoje 2019-aisiais

Tai smarkiai pakeitė kredito rinką, nes buvo sukurti nauji kreditavimo modeliai. Pastaraisiais metais šie kreditavimo būdai tapo ypač patrauklūs, kadangi kreditą gauti galima neturint užstato. Tačiau asmenims, kurie neturi su darbo santykiais susijusių pajamų, gauti paskolą sudėtinga. Ši situacija neturėtų keistis ir artimiausiais metais, nebent plėstųsi refinansuojamų paskolų rinka, kuomet lengvėtų sąlygos skolintis net ir neturint idealių sąlygų gauti norimą paskolą.

Per pastarąjį dešimtmetį greitųjų kreditų tiekėjų Lietuvoje pastebimai daugėjo. Šiuo metu tokių bendrovių yra virš keturiasdešimt ir jas prižiūri Lietuvos bankas (tikrina kaip įmonės vertina gavėjų mokymą, kitus teisinius reglamentavimus). Griežtesni reikalavimai klientams bei, tikėtina, racionalesnis skolinimasis, turėjo įtakos, jog pastaraisiais metais sumažėjo mažos vertės ir trumpo laikotarpio kreditų skaičius. Gyventojai linkę skolintis didesnes sumas ir ilgesniems laikotarpiams. Tikėtina ši tendencija išliks ir šiais metais.

Tai, kad įmonės konkuruoja dėl savo rinko dalies galima matyti iš intensyvių reklamų, siūlančių gauti pinigus „čia ir dabar“. Įmonės tarpusavyje konkuruoja ne tik dėl suteikiamos paskolos dydžio, paskolos išdavimo greičio, bet ir to, kaip paprasta užpildyti dokumentus paskolai gauti. Pinigus gauti galima nusiuntus SMS žinutę, pašte ar net prekybos centre. Tikėtina, jog vartotojui draugiški internetiniai sprendimai, patogumas naudotis, bus esminiai pritraukiant klientus. Be to, neabejotinai, intensyvėjant išmaniųjų telefonų vartojimui, mobiliosios programėlės taps svarbiu konkurenciniu pranašumu.

Visgi, svarbiausias dalykas imant greitąjį kreditą – skolintis atsakingai, neimti pinigų ne pirmo būtinumo dalykams, įvertinti savo pajėgumus grąžinti skolą laiku. Skolinimasis visų pirma atsakomybė, o ne lengvas būdas gauti pinigų.

Hodnocení kategorie 4.5
Greitųjų paskolų tendencijos Lietuvoje 2019-aisiais: 4.2/5 nuo 27 balsai

Gaukite paskolą

Patikimos paskolos

600
Paskolos suma 100 € - 600 €
Palūkanos 0 %
Terminas 15 - 60 dienų
10000
Paskolos suma 300 € - 10000 €
Palūkanos 14,29 %
Terminas 3 - 60 mėn.
10000
Paskolos suma 300 € - 10000 €
Palūkanos 17,76 %
Terminas 3 - 60 mėn.